İrfan Şahin Kiimdir

İrfan Şahin Kiimdir

İrfan Şahin Kiimdir

İrfan Şahin Kiimdir

İlk ve orta öğrenimini İzmit’te tamamladıktan sonra girdiği Polis Koleji’nden okul birincisi olarak mezun oldu. Polis Akademisi’ne devam ederken aynı dönemde Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ndeki (Mülkiye) eğitimini de tamamladı.
Ankara Emniyet Müdürlüğünde iki yıl Komiser Yrd. rütbesiyle görev yaptı. İlerleyen dönemde banka müfettişliği alanına yönelerek üç yıl Yapı ve Kredi Bankası’nda daha sonra da İktisat Bankası’nda çalıştı.
1992 yılında medya kariyerine Show TV’de başlayan İrfan Şahin, 1996 yılında CINE5’te Genel Müdür Yardımcılığı ve sonrasında Genel Müdür olarak çalıştı.
1998 yılında bir yıl süreyle bankacılığa geri dönerek Bireysel Bankacılıktan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalıştı.
2004 yılında Doğan Grubu’na geçti ve ANS Yapım Şirketi’nin Genel Müdürü oldu. 2006 yılında Kanal D Genel Yayın Yönetmeni olan İrfan Şahin ile beraber Kanal D, büyük başarı yakalayan dizileriyle sektörde lider kanal konumuna yükseldi.
2010 yılında Türkiye’nin en büyük medya gruplarından biri olan Doğan TV Holding’in CEO’luğunu üstlenen İrfan Şahin halen bu görevini sürdürmektedir.
15 Nisan 1963, İzmit Türk televizyoncu, Doğan TV Holding CEO’su.
Türk televizyon sektöründe pek çok alanda öncü girişimlerin sahibi olan İrfan Şahin, yerli dizilerin hem yerel hem de küresel pazardaki başarısının mimarlarındandır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir